Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 11:25
 
Otobüste bir yolcu pozitif çıkınca...
Karaman polisi, otogarda 'HES' kodu uygulaması yaptı. İstanbul'dan Mersin'e giden Azerbaycan uyruklu Zamına Oruçova adlı kadının 'Covid-19' testinin pozitif çıktığı anlaşıldı. Oruçova ile birlikte 15 yolcu ve 2 şoför karantinaya alındı. Filyasyon ekiplerinin güzergah boyunca otobüsten inen diğer yolcularla da temasa geçeceği açıklandı. İşte son dakika haberinin detayları..
GÜNDEM Haberi
Otobüste bir yolcu pozitif çıkınca...

Oruçova ise ekipleri, bilet aldıktan sonra test yaptırdığını, görevlilerin sonuçların yarın çıkacağını söylemeleri üzerine Mersin'e gitmek için yola çıktığını ve sonuçtan haberdar olmadığını söylediği öğrenildi.

Bunun üzerine Oruçova ile otobüsün 2 şoföre ve diğer 15 yolcu tedbir amaçlı KYK'ye bağlı Nefise Sultan Yurdun'da karantinaya alındı.

Zamına Oruçova ise karantina yurdu önünde kendisini görüntüleyen gazetecilere tepki gösterdi.

Filyasyon ekiplerinin güzergah boyunca otobüsten inen diğer yolcularla da temasa geçeceği öğrenildi.Belediye ekipleri ise otobüste dezenfeksiyon çalışması yapacağı belirtildi.

OTOBÜSTE BULUNAN HERKES KARANTİNAYA ALINDI

Yolcularla birlikte tedbir amaçlı karantinaya alınan otobüs şoförü Orhan Aydın şunları söyledi: "Bir yolcumuz biletini alıyor, biletini aldıktan sonra sistem buna onay veriyor. Bu yolcumuz öğleden sonrada gidiyor test yaptırıyor. Testi pozitif çıkıyor ; ama sisteme sabah düşüyor. Şimdide yolda çevirmede yapılan kontrolde otobüste pozitif hasta çıkıyor. Otobüste bulunan herkes karantinaya alındı.

Kaynak:Sabah.com

Kaynak: Editör: Simge Kızıltan
Etiketler: Otobüste, bir, yolcu, pozitif, çıkınca...,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-V24BX3FC1B