Yazı Detayı
24 Ağustos 2020 - Pazartesi 22:09
 
GAYB ALEMİNİN ERENLERİ.
BİLGE BEY
 
 

Merhaba Sevgili Dostlar...
Hani derler ya,herseyin bir zamanı vardır zaman gelince takdir tecelli bulur...
Sanırım sizlerle buluşmanın,tanış olmanın,yoldaş olmanın vakti geldi.
Bundan böyle sık sık bu köşede buluşacağız...
Hiç duymadığınız şeyleri duyacak,akılları delirtecek akıllar ile karşılasacaksınız...
Sözümüze Besmele ile başlıyor gaybın âleminden küçük bir esinti sunuyorum.
Hepinize derin tefekkürler diliyorum....

GAYB ALEMİNİN ERENLERİ...

Yeryüzü ilahi takdir gereği,Ricali Gayb adı verilen manevi kabiliyeti yüksek yaratılmış görevliler tarafından idare edilir.Bu kişiler 66 kişi olup çeşitli görevler üstlenmişlerdir.Bir çoğu ahirete intikal etmesine rağmen üçte bir kadarı halen yeryüzünde görev yapmaktadır.
    Bu organın başı zamanın seçilmişidir,her yüz senede bir gelir ve dinin zamanın insanının anlayışına göre yenilenmesini sağlar.Kutbul Aktab ve Kutbul İrşad adı altında iki temel yardımcısı vardır.Bunlar sayısız yıldızlardan ve semadan gelen tesirleri karşılar ve tüm canlılara silsile yoluyla dağıtır.Sonra 4 unsur üzerine vazifeli 4 kişi gelir,sonra yediler,kırklar ve 11 kişilik bağımsız çalışan Müferridünler.Bu organın daire dışında yardımcı 313 kişi sonra 1200 en son olarak da mahalli kutuplar yer alır.Bunlardan çoğu kendini bilmeden görev yapar.
   Tüm bunların haricinde her 1000 senede bir İnsan-ı Kamil denilen Peygamber varisi müceddit gelir.İşte bu yüzyılda gelmesi beklenen kişi ve iki yardımcısı Mehdi manasıyla rivayet edilmiştir.Danyal As. kitabında Mehdi'ler üçtür ,Süfyanlar da üçtür diyerek bu konuya ait çelişkilere nokta koymuştur.Fiziksel özelliklerindeki çelişkili gibi görülen hadislerin sebebi budur aslında.Peygamber,bir hadiste sakalının sık olacağını belirtirken diğer hadiste hafif sakallı alnı açık şeklinde tarif vermiştir.Kısaca bu konuyla alakalı tüm hadisler Mehdi manasını taşıyan üç manevi kişiliğe aittir. Bu kişilerden biri manevi lider olarak iki yardımcısı ile ortaya çıkacaktır.
Kâim olanın 7 unsurda uzman 7 âlim danışmanı olacaktır.Buna istişare heyeti de denilebilir.
Yanlız kötü bir haberim var...
İnsanların çoğunluğu Kâim olana değil,benzeri bir şeytana tâbi olacak.
Bu meselenin süreci devreye sokulduğuiçin sık sık uyarıyorum.
Hazır ve uyanık olun,her an herşey olabilir.

 
Etiketler: GAYB, ALEMİNİN, ERENLERİ.,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı