Yazı Detayı
23 Temmuz 2020 - Perşembe 08:50
 
FEMİNİZM VE MEDYA
TANER ÖZGÜR
 
 

2 gün önce yitirdiğimiz Pınar Gültekin olayı birkez daha gösterdi ki; toplumsal barışmanın acilen devreye sokulması gerekmektedir. ..
1980 yılından sonra başlayan dünya FEMİNİZM hareketleri günümüz Türkiye'sinde ise 2000 yılların başında başlamış ana akım medya ile de çığ gibi büyümüştür.Bugün gelinen noktaya baktığımızda (sapkın ve sapık zihniyeler) haricinde ki; kadına şiddet, tecavüz olaylarının sorumlusu yine medya ile KADINDIR....

******
Yaradanın annelik vasfı gibi üstün bir özelliği bile tv ekranlarındaki zihin yıkayan programlar ile kirleterek çocuk yetiştirmeleri ki; buna erkek evladı sahibi olanlar temel suçlu olanlardır. ..

******

Özgürlükçü kadın modeli kalıbına gireceğim diye aile bağlarının kopması, kendi öz kültürü yerine Avrupai yaşamı kendisine örnek alması temel kopuşun sebebidir..ve hiç bir kadın bunu tartışmak yerine suçu sadece erkekleri suçlama yoluna giderek kendilerini kurtar maya çalışmak yine kadınlarımıza yapılan en büyük saygısızlıktır....
Tv ekranlarında ensest ilişkileri esas alan çocuk istismarını görmezden gelenler, işin ilginci kendilerine onları örnek alanlar bugün suçu kendinde araması gerekmektedir. ..
Erkeğin Polat Alemdar Kadının Bihter olduğu yerde şiddet, tecavüz kaçınılmaz olacaktır. ..
Velhasıl kelam
FEMİNİZM VE MEDYA düzelmeden daha çok kadın cinayeti görürüz ne yazık ki!!!!

 
Etiketler: FEMİNİZM, VE, MEDYA,
Yorumlar
Haber Yazılımı