Haber Detayı
11 Temmuz 2020 - Cumartesi 01:25
 
Kılıçdaroğlu'na karşı yeni rakip çıktı
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 25-26 Temmuz'da yapacağı 37.Olağan Kurultayı için hazırlıklar sürerken gözler genel başkan adaylığı ve parti meclisi üyeliği adaylığına çevrildi.
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu'na karşı yeni rakip çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 25-26 Temmuz'da yapacağı 37.Olağan Kurultayı için hazırlıklar sürerken gözler genel başkan adaylığı ve parti meclisi üyeliği adaylığına çevrildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6.kez aday olacağı kurultayda bir süredir nabız yoklayan Erzurum'lu Turhan Güraksın'da aday.
9 Mart 2020 tarihinde adaylık başvurusunu yapan Turhan Güraksın,başkanlık yarışında ''bende varım'' diyor.
Söz Haber'e açıklama yapan başkan adayı Güraksın,yorgun,inancını kaybeden küskünleri bir araya getirip, kimseyi ideolojisine ve inancına göre ayırıp kayırmadan siyaset üstü bir yaklaşım sergileyeceğini söyledi.
İyi niyetle çıktığı bu yolda katılımcı bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini belirten Güraksın,''
gençler ve kadınların söz sahibi olacağı parti yönetiminde farklı kesimden insanlara da yer vererek vatandaşların değerleri ile uyumlu bir parti izlenimi vereceğiz.Partimizde herkes çözümün bir parçası olacak.Sözü olan herkesi dinleyeceğiz.İstişare edeceğiz.
Partimizin vazgeçilmezi olan Altı Ok'un hakkını vermek için gençlik kollarımız,kadın kollarımız ve tüm partililerle sahaya inerek CHP'nin değişim ve yeniliğin partisi olduğunu anlatıp herkesi partimize davet edeceğiz.Kötü gidişata son vermek istiyoruz.Doğu ve güneydoğu anadolu'daki teşkilatlar,seçmen ve partililerin sıkıntılarını iyi biliyorum.Onların dertlerine derman olmak için adayım'' dedi.
Son günlerde CHP'de değişim seslerinin çokça çıktığını belirten Güraksın,elde edilen her başarısız sonucun bir 'yenilenme' ihtiyacını beraberinde getirdiğini,doğru stratejilerle yola çıkıp,sosyal demokratik ilkeleri benimsemenin yanı sıra halka giderek sorunları aşacaklarını da sözlerine ekledi.

Turhan Güraksın Kimdir ?
1962 yılında Erzurum'un Alipaşa Mahallesinde doğdu.Lise öğrenimini Erzurum Atatürk Lisesinde tamamladı.
Antalya Bölge Trafik Müdürlüğü'nde Taşıt Kontrol Teknisyenliği görevinde bulundu.Uzun yıllar CHP Üyeliği bulunuyor.İzmir'in Tire İlçesinde ikamet eden Güraksın Evli ve 5 çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu'na, karşı, yeni, rakip, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı