Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 16:53
 
BENZİNE VE MOTORİNE YİNE ZAM GELDİ.
EKONOMİ Haberi
BENZİNE VE MOTORİNE YİNE ZAM GELDİ.

BENZİNE VE MOTORİNE YİNE ZAM GELDİ.

Son dakika: Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 9, motorine ise 11 kuruş zam geldi. Söz konusu fiyat artışı pompaya yansıyacak. 

Akaryakıt fiyatları, bir aşağı bir yukarı hareket etmeye devam ediyor. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, akaryakıta çifte zam geldi. Bu gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatı 9, motorinin litre fiyatı ise 11 kuruş artacak.

BAKALIM BENZİN İSTASYONLARI GÖSTERGELERİNDE MOTORİN VE BENZİN FİYATLARI NEYİ GÖSTERECEK? 

Zammın ardından İstanbul'da 5,40'a satılan benzinin litresi 5,49'a yükselecek. Benzinin litresi Ankara'da 5,56'dan 5,65'e, İzmir'de ise 5,58'den 5,67'ye çıkacak.

Motorinin litresi İstanbul'da 5,21'den 5,32'ye çıkacak. Motorinin litresi Ankara'da 5,30'dan 5,41'e, İzmir'de ise 5,33'den 5,44'e yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI NASIL OLUYOR

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BENZİNE, VE, MOTORİNE, YİNE, ZAM, GELDİ.,
Yorumlar
Haber Yazılımı