Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 13:39
 
ABD iç savaşa doğru sürükleniyor
Göstericiler CNN binasına saldırdı
DÜNYA Haberi
ABD iç savaşa doğru sürükleniyor

Minneapolis’te polis şiddetine maruz kalarak hayatını kaybeden George Floyd için birçok kentte bu akşam da protesto gösterileri düzenleniyor.

ŞEHRİ YAKIP YIKTILAR!

Minneapolis’te akşam 8.00’den sonra sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine rağmen gösteriler sürdü. Zaman zaman yağma ve şiddet olaylarının yaşandığı kentte polis biber gazı kullandı. Georgia eyaletinin Atlanta kentinde de gerilim tırmanıyor. Protestocular şehir merkezinde bir polis aracını ateşe verdi, bir restoranı da yakıp yıktı.

 

CNN BİNASINA BASKIN

Haber kanalı CNN World’ün merkezine saldıran yüzlerce gösterici ile polis arasında arbede yaşandı. Kanalın önündeki CNN logosuna sprey boya ile zarar veren protestocular, girişin camlarını da kırdı. Dev logoya tırmanan bir gösterici, ‘’Black Lives Matter’’ (Siyahların hayatının önemi var) bayrağını dalgalandırdı.

CNN binasına girmeye çalışan göstericilere karşı polis kalkan oluşturdu. Göstericilerin içeriye hava fişek benzeri bir şey fırlattığı görüldü. Binan önünde biber gazına benzer bir dumanın oluşmasının ardından göstericiler kapıdan uzaklaştı.

 

TRUMP KARŞITI MESAJLAR

Polise şişe fırlatan kalabalık bazı araçlara zarar verdi. İsabet almayan polis ise saf tutarak geri çekildi. Bazı göstericilerin ABD bayrağı yaktığı görüldü.

Başkent Washington’da düzenlenen gösterilere yüzlerce protestocu katıldı. Beyaz Saray’a yürüyen protestocular, binanın önündeki LaFayette Parkı’nda toplandı.

‘’Nefes alamıyorum’’ sloganları atan protestocular, çevredeki binaların duvarlarına Trump karşıtı mesajlar yazdı.

 

 

Kaynak: Editör: İştesonhaber
Etiketler: ABD, iç, savaşa, doğru, sürükleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-V24BX3FC1B